top of page
מלבן בלי לוגו.jpg

אז מה היה לנו ב-2021?

יום שישי 3.12.2021

תכנית הסמינר כפופה לשינויים אפשריים.

10:30 הרשמה וחלוקה לחדרים,

מזנון טבעוני מפנק של "מטבח של שלום" של כיפאח דסוקי

12:00 אירוע פתיחה

13:00 פאנל: איך נטבען את העולם? בהשתתפות:

 גל מנקס

גל מנקס.png
רון דהן.png
נטע חממי טביב.png
לילך בן דוד.png

רון דהן

לילך בן דוד

נטע חממי-טביב

ליהי יפה.png

ובהנחיית ליהי יפה

14:45 סדנאות לבחירה

גיל מרחב - 

איך זה שכוכב אחד מעז, חשוב ומשמח?

לסחוב את השק שנקרא 'שואת בעלי-החיים' בלי לסחוב אותו. יש חיה כזאת? - כן. אופטימיות, חיוביות, הרמוניה, חמלה לכולם ולנו. חוזק פנימי. שלווה. מספר תרגילים ושאלות שיוכלו לשפר את החיים שלכם וכך גם את האקטיביזם שלכם.

גיל מרחב.png

יוסי וולפסון – על פס הייצור:

כלכלה פוליטית של ניצול בעלי-חיים

הכוח המניע מאחורי שיעבוד בעלי-חיים הוא כלכלי. אפשר להפיק תובנות לשחרורם מניתוח המערכות החברתיות-כלכליות שמשעבדות אותם. אלו הזדמנויות, מכשולים וסיכונים טמונים במנגנונים שמניעים את מערכות המזון שלנו?

יוסי וולפסון.png

יפעת צור - מה יהיה עם כל האנשים האלו???

כמות האוכלוסיה האנושית – אחד האלמנטים המשפיעים ביותר על מצבם של בעלי חיים וסוגיות האקלים, וגם אחד הנושאים המושתקים ביותר, מגיע להשמיע קול! מפגש שנוגע בבעיה, בפתרונות, בקשר לסמינר ולזב"ח, בחוויה של דעות לא פופולאריות, ברצון להורות או לאל-הורות והאופציות שמחוץ לקופסה, ובעיקר - באיך בכלל לגשת לנושא הזה...

יפעת צור.png

שירה הרצנו - סדנת תקשורת

שירה הרצנו.png

ארגנת אירוע? רוצה להשמיע את קולך לעולם? מצאת את עצמך באמצע הפגנה כשמצלמה ומיקרופון מכוונים אליך? הסדנה הזו תקנה כלים בסיסיים לעבודה מול תקשורת.

שירה היא דוברת עמותת אנימלס.

הסדנה "בשר מתורבת - באמת שינוי תרבותי?" לא תתקיים.

ליהי יפה.png

16:30 פאנל: הכלכלה הטבעונית. בהשתתפות:

ליטל כהן ביטון.png
אמנון קרן.png
דניאלה ימין.png
נטע רוזנטל.png

נטע רוזנטל

דניאלה ימין

אמנון קרן

ליטל כהן-ביטון

ובהנחיית ליהי יפה

18:00 ארוחת ערב

19:00 הצגת יוזמות אקטיביסטיות (פנו אלינו מראש להצגת היוזמות שלכםן!)

19:30 קבוצות דיון

21:00 סרט: Bold Native
סרט עלילתי בדיוני שמביא את הסיפור הדרמטי של קבוצת פעילים לשחרור בעלי-חיים. במאי: דניס הנרי הנלי (ארה"ב, 2010).

יום שבת 4.12.2021

7:00 ארוחת בוקר

8:00 יוגה לאקטיביסטים עם רלוקה גנאה

בין אם האקטיביזם שלכן דורש גמישות של חתול או יציבות של הר, כולנו זקוקות לחיבור מחדש לגוף, לתרגול שיתן לנו פרספקטיבה ובו בזמן יזכיר לנו שאנחנו חלק מהעולם. נתרגל יחד תרגול פשוט, שאפשר לחזור אליו בכל מקום, זמן ומצב גופני.

8:00 מדיטציה מונחית

9:00 האקלים, בעלי-החיים ואנחנו

דפנה ברנקל: משבר האקלים כבר כאן

משבר האקלים כאן. הוא מעצב את החיים שלנו ושל בעלי-החיים האחרים, גורר חורבן ואי-צדק, ועלול להכחיד את החיים על הפלנטה כפי שאנו מכירים אותם. ההרצאה תסקור את משבר האקלים, המאבק בו, ועידת גלזגו ומה קורה עכשיו.

דפנה ברנקל.png

תמיר לוסקי: איך לא לאכול את כדור הארץ:

על הקשר בין מזון לסביבה ואקלים

שינוי תזונתי חיוני לצמצום טביעת הרגל האקולוגית שלנו ולמאבק במשבר האקלים. בהרצאה נבין מדוע מזון בכלל, ומזון מן החי בפרט, משמעותי כל כך, ונסקור את עבודות המחקר העדכניות ביותר בתחום.

תמיר לוסקי.png

מממממממממממ

10:30 סדנאות לבחירה

אופיר בן חמו - 

חשיפת טבח השקנאים בבריכות הדגים בישראל

שבת בבוקר סתוי בשנת 2016 יצאתי מביתי לסייר בטבע בעמק המעיינות. קולות ירי הפרו את שלוותי. סקרנות משכה אותי אל קולות הירי, הבחנתי בשלושה רכבים עם נשקים שלופים מחוץ לחלון הרכב וירי רציף ומאורגן לעבר להקת שקנאים שבמהלך הנדידה מאירופה לאפריקה עצרו בבריכות לגידול דגים בישראל. עבור חלקם זו הייתה התחנה האחרונה.   
אספר על הפעילות נגד הירי בשקנאים, האתגרים  והמכשולים בדרך והפעילות להצלתם.

אופיר בן חמו.png

כשהיערות בוערים, היערות נכרתים והימים מזוהמים – בעלי החיים משלמים את המחיר, והם הולכים ונעלמים. בסדנה נבחן את האופן שבו משבר האקלים פוגע בבעלי החיים, ונדון בזיקות שבין המאבקים לצדק סביבתי ולשחרור בעלי החיים כחלק מהתנגדות להרס כדור הארץ.

אמנון קרן.png

השאלה ״מיהו האדם?״ נשאלת לרוב על ידי בני האדם בינם לבין עצמם, ולא נבחנת מנקודת מבט חיצונית יותר. במפגש זה נחבר בין שני תחומים שונים - מדע בדיוני ופעילות למען בעלי חיים, על מנת לחשוב על שאלה זו מנקודת מבט חיצונית - זו של הלא אנושיים, כדי לבחון אותה מזוית ראיה רחבה יותר. נכיר הוגות והוגים שונים העוסקים בשאלה זו, נתייחס לתרבות המדע הבדיוני הפופולארית ואולי נוכל לעצב מחדש את האדם, על פי קריטריונים אקולוגיים ומכבדי חיים.

אורן בן יוסף.png

אורן בן יוסף - מיהו האדם? בואו נחשוב!

מונא שאהין ואיריס שטרן לוי - 

מה בין תרנגולת בכלוב סוללה לתרבות היופי? 

כמו בעלי חיים כך גם נשים נחשבו מעמד נמוך, לא רציונלי ואף רכושו של הגבר. תפיסת השליטה בטבע כמו גם "אילוף" הסוררת נבעו מאותו פחד ותפיסת עליונות.
אישה היא נחש, היא כלבה, היא חתולה, היא חזירה, ואף אפשר אז נשמח לפרגית.
בסדנא ניכנס עמוק מתחת לעור של אלימות כלי נשים ואלימות כלפי בעלי חיים, נדבר על היסטוריה ומציאות של מאבק משותף ושחרור משותף.

מונא שאהין.png

אמנון קרן - חם, מתחמם, נכחד:

משבר האקלים מנקודות מבט חייתית

הסדנה "משבר אקלימי, צדק סביבתי ואיך זה קשור לכולנו" לא תתקיים בשל בידוד קורונה של המנחה

12:00 ארוחת צהרים

14:45 סדנאות לבחירה

יוסף מקייטון.png

יוסף מקייטון - ישראל הורגת יותר (בעלי חיים)

ישראל מובילה את תיעוש משקי בעלי-החיים באיזורנו, מגדילה את הצריכה של מוצרים מהחי בשטחים שבשליטתה, ותורמת להפיכת התזונה המקומית לפחות מבוססת על הצומח משהיתה בעבר. כיצד זה קורה? מה אפשר לעשות?

נמרוד הלפרן - יצירתיות והומור בתרבות מחאה

נמרוד הלפרן (2).png

מיצג רחוב או מם באינטרנט יכול לפעמים להשפיע יותר מהפגנה או עצומה. דרכי מחאה יצירתיות והומוריסטיות הן גם יותר מרק אמצעי להשגת המטרה, הן חלק מהמטרה. איך הופכים אירוניה, סאטירה ושיבוש תרבות לחלק מהמהפכה?

אלון איזק – פה זה לא שוייץ:

אקטיביזם טבעוני במציאות של סכסוך 

האקטיביזם הטבעוני בארץ מזמן אתגרים רבים, הייחודיים למציאות בה אנו חיים: יחסי הכוח בין יהודים לערבים מקשים על התארגנויות משותפות, צמיחת הטבעונות משמשת הן כדי לפאר והן כדי לבקר את ישראל, ועוד. בסדנה נדון יחד בסוגיות השונות, במקומן בתנועה לשחרור בעלי-חיים ובדרכי התמודדות עמן.

אלון איזק.png

13:00 סדנאות לבחירה

באנרים.png

איריס אריאלי - מחאה ביצירה:

באנרים, מיצגים ואמנות בפעולה

קבוצות תיפוף מפנות תשומת לב להפגנות, מעירות את המחאה ושומרות על האנרגיות של המפגינות והמפגינים. הסדנה תיתן טעימה מהאופן שבו יכולה לעבוד קבוצת תיפוף מתואמת ואפקטיבית.

הגר מילר – משק קטן בעיר הגדולה 

רוצות.ים לעשות יותר למען הסביבה ולמען עצמנו ולא יודעות.ים איפה להתחיל? בסדנה נלמד כלים מעשיים לניהול משק בית בר קיימא, יציב ויצרני. נדבר על ירקות, זבל, כסף, חוסן ומי זאת אמיל"י.

הגר מילר.png

"אלו המעדיפים את החופש ועדיין מוחים על פרובוקציה, כאילו רצו גשם ללא רעם וברקים. הם חושקים בים ללא גליו החזקים" כתב לפני יותר ממאה שנה לוחם העבדות פרדריק דגלאס. בסדנא נדבר על העקרונות המנחים של אי אלימות, מהי פעולה ישירה, למה כדאי להשתמש בה, איך ומתי.
הסדנא תכלול תרגול פיסי של עמידה מול אלימות ושימוש בכלים שונים כגון טיובים, יולוקים וטרייפודים.

עדי וינטר.png

עדי וינטר - פעולה ישירה לא אלימה (NVDA)

תיפוף.png

סדנת תיפוף בהפגנות

המחאה שלנו חייבת להיות יצירתית, מעניינת וטובה על מנת להיכנס ללב של א.נשים.


בסדנא נציג אופציות לשימוש באומנות ככלי מחאה ונלמד אך ומה כדאי לעשות כדי לייצר תמונה שיש לה סיכוי טוב יותר לתקשר עם הקהל או להיכנס לתקשורת.

דפנה ברנקל -

סנפלינג וטיפוס בפעולות ישירות:

שימו לב: הסדנה תתחיל ב-13:00 ותימשך 3 שעות

ב-1978 התבצרו פעילים בניו זילנד על עצים כדי למנוע את כריתתם, ועל מגדל בשיקגו נתלה באנר נגד ציד לווייתנים. מאז התרבו פעולות הטיפוס והגלישה - על עצים, אסדות קידוח, עגורנים ובניינים. בסדנה נטעם מעולם הטיפוס במחאה - ה"למה", ההיסטוריה והעקרונות - ונתחיל לשחק עם ציוד טיפוס.

 
דפנה היא אקטיביסטית סביבתית חברתית פוליטית, ומובילה את צוות הטיפוס של גרינפיס בישראל.

דפנה ברנקל 2.png

16:15 הפסקת נשנושים של אחר-צהרים

16:45 סדנאות לבחירה

איריס אריאלי - כמה רוע אפשר לבלוע?

על שחיקה באקטיביזם למען בעלי חיים

בתהליך של אקטיביזם, לעתים קרובות אנחנו נחשפות לסבל של בעלי חיים ומפתחות מודעוּת ורגישוּת אליו. זו חוויה עוצמתית כשהיא מניעה אותנו לפעולה; אך היא גם מעוררת בנו כעס, עצב ותסכול שגובים מאיתנו מחיר נפשי, ומביאים לשחיקה. בסדנא נשוחח על מנגנוני ההתמודדות שפועלים אצלנו, ועל כלים שיאפשרו להמשיך לפעול למען המטרות שחשובות לנו. 

ניסויים.png

עומר גינזבורג - האקדמיה לשחרור בעלי חיים: ללמוד ממחקרים על הסברה טבעונית

אילו תמונות של בעלי חיים הכי מעודדות להחרים בשר, ואילו תמונות של אוכל טבעוני עושות לאנשים חשק לטעום אותו? מה הכי משפיע על אנשים לא רק להסכים אלא לעשות את השינוי התזונתי בפועל? סקירת תוצאות של מחקרים בתחום ההסברה למען בעלי חיים, והמלצות כיצד ליישמן בהסברה וביום-יום. במהלך ההרצאה נקיים סימולציות בהן נתנסה ביישום מסקנות המחקרים כחלק משיחת הסברה. 

עומר גינזבורג.png

אורי פליידר - באתי לשחרר בעלי חיים;

למה לי אבטחת מידע עכשיו?

במהלך סדנה מעשית זו נבין מדוע אנחנו צריכים לדבר על אבטחת מידע, מה עלול לקרות במידה ולא ניקח את הנושא ברצינות, ונלמד כיצד לשמור עלינו, על המידע שלנו ועל החברים שלנו באמצעות צעדים מעשיים להגנה עצמית אונליין.

אורי פליידר.png

יסמין בן צבי – מידענות: סדנא אינטראקטיבית להקניית כלים לאיסוף מידע איכותי ומהימן.

איסוף מידע הינו חלק חשוב מהעולם שלנו וזה מאפשר לנו לייצר אקטיביזם משמעותי ומשפיע. בסדנא נלמד על דרכים לאיסוף מידע ושימוש במידע שאספנו ליצירת אקטיביזם.

יסמין בן צבי.png

אורין בן ציון - 

מה לי ולטיקטוק? שחרור בעלי חיים.

בשנים האחרונות אפליקציית טיקטוק כבשה את עולם הילדים והנוער הישראלי.
דרך טיקטוק ניתן להגיע לתפוצה של עשרות ומאות אלפי צפיות, ממש ישירות אל דור העתיד-הצרכנים הבאים, ועדיין האקטיביזם הטבעוני לא שם. בסדנא נלמד מה צריך להיות בסרטון הטיקטוק שלנו בשביל שנגיע עם המסרים שלנו לכל משפחה בישראל.

אורין בן ציון.png

18:30 סיכום ומשוב

19:00 הדלקת נרות חנוכה, הרצאה ומופע עם ברק כהן!

ברק כהן.png
bottom of page