אודות

זנגביל הוא המוסד המוביל בירושלים בנושא תזונה מהצומח, זכויות בעלי-חיים, קיימות, בריאות ואתיקה של מזון. הוא מופעל על ידי עמותת האיגוד היהודי הבין-לאומי לצמחונות. המרכז הירושלמי נקנה בעזרת כספיו של פיליפ פיק המנוח, ונרשם כעמותה כבר בשנת 1991. בשנת 2008 החל מגביר את פעילותו.
 

הבית ממוקם בטלביה, ממש מול בית ראש הממשלה, למפה והסברים לחצו כאן. המבנה העתיק והיפיפה משמש כמשכנו של האיגוד לצמחונות משנת 1992.

מטרתנו העיקרית היא עידוד תזונה מהצומח למען בריאותינו, בריאות הסביבה, מניעת סבל מיותר בבעלי החיים, וכנגזר ממצוות "צער בעלי חיים" ביהדות. המרכז פתוח לטבעונים, לצמחונים וגם למי ש(עדיין?) אוכלים בשר, ושואף לעודד דיון התנסות ולמידה מתוך כבוד הדדי.
 

אנו שואפים ליצור מרחב אלטרנטיבי נטול פגיעה בחי למספר ההולך וגובר של אנשים שבוחרים להיגמל מהתלות במזון מהחי, לכן אנחנו בוחרים להתמקד בפעילותינו ביצירת קהילה תומכת, קבלה לכל אדם שמעוניין להשפיע בעצמו, ואפשרות ללמוד ולהתנסות בחיים כאלו. זו גם הסיבה שאנחנו מקפידים להשאיר את כל המוצרים מהחי בחוץ: ביצים, חלב, גבינות, דגים, עוף בשר וכל מוצרי הלוואי מתעשיית החי, לא נכנסים אלינו. נשמח שתכבדו זאת.

פיליפ פיק

פיליפ פיק (1910-1992) ייסד בשנות הששים את האיגוד היהודי לצמחונות בלונדון. בשנת 1991 ייסד את האיגוד המקביל בישראל, ורכש עבורו את המבנה המשמש אותנו עד היום.

PASSIONATE
PEOPLE:

Join Our Team